„Zanim coś osiągniesz, musisz czegoś od siebie oczekiwać”. (Michael Jordan)

 

Domeną naszej szkoły są dwie dyscypliny sportowe: badminton oraz unihokej. To właśnie w tych dyscyplinach nasi uczniowie odnoszą największe sukcesy.

Badminton  jest jednocześnie treningiem ciała i umysłu a rywalizacja w tej niezwykle dynamicznej grze wymaga koncentracji i błyskawicznego podejmowania właściwych decyzji.
Właśnie w takiej rywalizacji biorą udział nasi uczniowie.

 Unihokej to także gra zespołowa, która wymaga od zawodników przede wszystkim:

 

- umiejętności działań zespołowych,

- kształtuje zdyscyplinowanie,

- umiejętność opanowania przeżyć i stanów emocjonalnych,

- rozwija inwencję zawodnika,

- uczy szlachetnej walki, podejmowania szybkich decyzji i poczucia odpowiedzialności.

 

 

Rok szkolny 2011/2012

 

BADMINTON

Dnia 4.11.2011 r. w Złotoryi odbyły się Eliminacje strefy legnickiej do Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w badmintonie . Drużyna badmintona w składzie Czech Anita, Szkarupska Marta, Bagiński Maciej, Czuba Wojciech zdobyła I miejsce i prawo do reprezentowania strefy legnickiej w Finale Wojewódzkim.

W Finale Wojewódzkim Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w badmintonie we Wrocławiu drużyna zajęła IX miejsce.

           

 

UNIHOKEJ

 

W dniu 18.10. 2011 r. w Chocianowie odbyły się Eliminacje strefy legnickiej do Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w unihokeju:

Drużyna unihokeja dziewcząt w składzie Czech Anita, Pieczkiewicz Paulina, Smulska Martyna, Bieś Natalia, Pasternak Angelika, Lajter Wiktoria, Kobza Natalia i Zarzycka Patrycja   zdobyła I miejsce i prawo do reprezentowania strefy legnickiej w Finale Wojewódzkim.

Drużyna chłopców w składzie :Bagiński Maciej, Czachara Daniel, Frankowicz Michał, Bałut Krystian, Adamek Eryk, Pelc Paweł, Adamek Ernest, Czuba Wojciech, Maciejewski Wojciech, Rydzanicz Michał zdobyła II miejsce i prawo do reprezentowania strefy legnickiej w Finale Wojewódzkim.

 

Dnia 28.10.2011r. we Wrocławiu drużyna dziewcząt zajęła I miejsce w Finale Wojewódzkim Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w unihokeju dziewcząt i została Mistrzem województwa dolnośląskiego w unihokeju dziewcząt.

 

Dnia 2.11.2011r. drużyna chłopców zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkim Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w unihokeju chłopców.

 

Gratulujemy naszym unihokeistom i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Rok szkolny 2012/2013

 

BADMINTON

W rundzie jesiennej roku szkolnego 2012/2013 możemy pochwalić się następującymi osiągnięciami:

I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu: w październiku 2012r. tytuł Mistrza Powiatu Lubin w badmintonie zdobyła drużyna w składzie: Anita Czech, Andżelika Hynek,  Wojciech Czuba i Bartosz Konopacki.

Indywidualne Mistrzostwa Lubina: 22 października 2012r. nasi badmintoniści wzięli udział w rywalizacji indywidualnej zajmując czołowe lokaty:

I miejsce w konkurencji dziewcząt Anita Czech

II miejsce w konkurencji dziewcząt Paulina Pieczkiewicz

I miejsce w konkurencji chłopców Bartosz Konopacki

II miejsce w konkurencji chłopców Wojciech Czuba

I miejsce w Mistrzostwach Strefy Legnickiej: 30 października 2012r. w Złotoryi, drużyna w składzie: Anita Czech, Paulina Pieczkiewicz, Wojciech Czuba i Bartosz Konopacki uzyskała prawo do reprezentowania strefy legnickiej na Dolnośląskiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w badmintonie .

V miejsce w Dolnośląskiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w badmintonie:
16 listopada 2012r. w Jeleniej Górze.

 

 

UNIHOKEJ

 

DRUŻYNA CHŁOPCÓW GIMNAZJUM

 

 

SKŁAD DRUŻYNY:

Czuba Wojciech, Załęcki Łukasz, Rydzanicz Michał, Maciejewski Wojciech, Adamek Ernest, Zarzycki Kamil, Konopacki Bartosz, Jagodziński Sebastian, Piecyk Mateusz, Sośnicki Dawid.

 

NASZE SUKCESY:

I miejsce w Mistrzostwach Strefy Legnickiej: 10 października 2012r. w Chocianowie drużyna zajęła I miejsce i uzyskała prawo do reprezentowania strefy legnickiej na Dolnośląskiej Gimnazjadzie Młodzieży w unihokeju chłopców.

VII miejsce w Dolnośląskiej Gimnazjadzie Młodzieży w unihokeju: 26 października 2012r.

II miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Powiatu Lubin: 12 listopada 2012r. drużyna chłopców wzięła udział w eliminacjach grupy II do Mistrzostw Powiatu Lubin w unihokeju chłopców i zajęła II miejsce.

III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Lubin: 23 listopada 2012r. nasza drużyna rywalizowała w finale Mistrzostw Powiatu Lubin w unihokeju chłopców zajmując miejsce na podium.

 

 

 

DRUŻYNA DZIEWCZĄT GIMNAZJUM

 

SKŁAD DRUŻYNY:

Czech Anita, Pieczkiewicz Paulina, Smulska Martyna, Bieś Natalia, Pasternak Andżelika, Lajter Wiktoria, Hynek Andżelika, Kobza Natalia, Malinowska Aneta, Pinkowska Sara, Juszczak Paulina.

 

NASZE SUKCESY:

II miejsce w Mistrzostwach Strefy Legnickiej w unihokeju dziewcząt: 9 października 2012r. drużyna wzięła udział rozgrywkach w Chocianowie. Drużyna zajęła II miejsce i uzyskała prawo do reprezentowania strefy legnickiej na Dolnośląskiej Gimnazjadzie Młodzieży w unihokeju dziewcząt.

VII miejsce w Dolnośląskiej Gimnazjadzie Młodzieży w unihokeju dziewcząt:
24 października 2012r.

I miejsce w eliminacjach do Mistrzostw Powiatu Lubin: 9 listopada 2012r. drużyna dziewcząt wzięła udział w eliminacjach grupy II do Mistrzostw Powiatu Lubin w unihokeju dziewcząt i.zajęła I miejsce. 

 

I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Lubin: 20 listopada 2012r nasza drużyna została Mistrzem Powiatu Lubin.



SUKCESY DRUŻYNY UNIHOKEJA CHŁOPCÓW
Gimnazjum 2013/2014

Drużyna unihokeja chłopców Gimnazjum w składzie: Mateusz Piecyk,  Michał Rydzanicz, Bartosz Konopacki, Ernest Adamek, Czuba Wojciech, Tomasz Maćków, Draczyński Dawid, Werner Adam, Jagodziński Sebastian, Maciejewski Wojciech  zajęła:
-  I miejsce w Finale Dolnośląskiej Gimnazjadzie Młodzieży w unihokeju chłopców i zdobyła tytuł  Mistrza  Województwa Dolnośląskiego w unihokeju chłopców.
- I miejsce w Mistrzostwach Strefy Legnickiej w unihokeju Chłopców i zdobyła tytuł  Mistrza Strefy Legnickiej w unihokeju chłopców Gimnazjum,

- I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Lubin w unihokeju Chłopców i zdobyła tytuł  Mistrza Powiatu Lubin w unihokeju chłopców Gimnazjum.


 SUKCESY DRUŻYN BADMINTONA GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

 Drużyna dziewcząt w składzie:

 Anita Krzywda, Dagmara Doberstein i Marika Wiśniewska zajęła:

II miejse w Mistrzostwach Strefy Legnickiej w badmintonie i zdobyły tytuły Wicemistrzów Strefy Legnickiej,

IX miejsce w  Finale Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w Badmintonie we Wrocławiu

Drużyna chłopców w składzie: Jagodziński Sebastian, Konopacki Bartosz i Zarzycki Kamil zdobyły tytuły Wicemistrza Strefy Legnickiej

II miejse w Mistrzostwach Strefy Legnickiej w badmintonie i zdobyły tytuły Wicemistrzów Strefy Legnickiej,

VII miejsce w  Finale Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w Badmintonie we Wrocławiu